Virtuviniai baldai arba virtuvės baldai, arba virtuvinis. Visą tai panagrinėsime daugiau taip pat ir apie medžiagų pasirinkimą .

Virtuvės esmė ir virtuvinai baldai yra ne tik praktiška, bet ir grožu. O tai nėra vien tik stalviršis (kaip dažnai mėgstama galvoti), bet spintelės. Spintelės gali pakeisti vaizdą kardinaliai. Pritaikius skirtingas spalvas, kontrastus, papildomus pagražinimus būtų galima pasiekti dešimtimis tūkstančių matuojamomis kainomis dizainą vos už kelis.

Virtuviniams baldams svarbu išsirinkti tinkamą medžiagą.

Dizaineriai, architektai didelę dalį savo darbo mokindamiesi apie medžiagas ir suprasdami jas kiek įmanoma detaliau, nes pagal tai jie ir rinks virtuvinius baldus. Geri specialistai pasirūpins, kad virtuvė atrodys taip pat prabangiai, tarnaus tiek pat, tačiau kainuos daug mažiau. Yra esminiai paviršiai, mechanizmai, o kitos detalės nereikalauja, kad medžiagos būtų tokios pat.

MDF medžio plokštė arba angliškai „Medium Density Fibreboard“.

Daugumą žmonių galvoja, kad geriausia medžiaga yra medis. Medis nuo šilumos ir šalčio tai plečiasi, tai traukia. Dėl to dažniausiai naudojamas apdorotas medis. Apdorotas medis yra daug patikimesnis ir vienas iš dažniausiai sutinkamų tokių pavyzdžių yra MDF. Ši plokštė kainuoja daug mažiau nei tikras medis, yra patvari kaip medis ir ilgaamžiška ir nėra tokių problemų kaip medžio pasikeitimai. MDF yra labai smarkiai suspaustos perdirbto medžio dalelės. Skandinaviškuose balduose dažnai matomas atvejis. MDF pritraukia klientus, nes yra atspari įtrūkinėjimams ir lupinėjimams. Vadinasi galima lengvai tiesiog uždažyti, nes MDF paviršius ypač glotnus.

Faneruota.

Fanera irgi yra dažnas atvejis. Šiek tiek didesnio atsparumo ir stiprumo nei MDF. Nors teoriškai tai tokios pat medžio drožlės, bet išorė yra iš medžio faneros su papildomais apsauginiais sluoksniais. Tai tvirtas ir nebrangus sprendimas, norint pasiekti konkretaus rašto, stiliaus ar medžiagos atvejį.

Kai jau yra išsirenkamas konkreti medžiaga reikia nepamiršti ir konkrečios spalvos, rašto. Dažyti galima vienaip, pridėti lukštą galima kitaip, suklijuojant papildomus paviršius galime trečiu būdu. Vadinasi Norint pasiekti gerą medžiagų variantą reiktų galvoti arba derintis prie to kur naudosite, kokio atsparumo reikia, kokios spalvos norėsite. Spalvos ant skirtingų medžiagų gali jaustis ir atrodyti skirtingai, ypač jeigu saulė dar šviečia kitu kampu (kur išryškina arba paslepia nelygumus).

Virtuviniai baldai nėra tik baldas, kurį galima nusipirkti ir padėti. Juose turi būti išnaudotas kiekvienas ploto centimetras, kad atlaikytų grėsmes ir suteiktų jums lyg papildomas rankas darbui virtuvėje.

Jeigu kils kokių tai klausimų, galite drąsiai kreiptis ar net užsiregistruoti vizitui.