Yra didelė gausa įvairiausių dalykų, kuriuos reikia apgalvoti prieš įsigijant baldus, ar apgalvojote bent dažniausius ?

Tamsi virtuvė

Nepriklausomai nuo to ar esi specialistas ar pirmą kartą įsigiji baldus visi susiduriame su dažniausiai pasitaikančiomis dilemomis. Negana to, kad jos ir taip apsunkina sprendimo priėmimą prie viso to dar atsirandą laiko ir finansų spaudimas. Todėl, jeigu galima taip ir pasakyti, reikia pradėti nuo „verslo plano” arba detalaus namų plano. Sulyginau su verslo planu, nes tai reikalauja išties kartais ne ką mažiau informacijos ir pasiruošimo, kad būtų padaryta tinkamai. Niekas gi nenorės pradėti veiklos su jumis, jeigu jūsų verslo planas nebus detalus, išsamus ir aiškus. Namų baldų planas turėtų būti irgi ypač detalus.

Jeigu būtų galima išskirti į skirtingas temas su kuo dažniausiai mūsų brangūs klientai susiduria ir tuo pačiu su kitais gamintojais, tai būtų šios sritys:

  • Nesuplanuojamas tinkamas laiko limitas;
  • Dizainerių vizija;
  • Finansinės galimybės;
  • Subjektyvi komunikacija;
  • Planuojama paeiliui.
medinė virtuvė

Nesuplanuojamas tinkamas laiko limitas

Priklausomai nuo medžiagų, dizaino ir papildomų mechanizmų ar priedų baldų gamybą gali trukti net iki 12-15 savaičių. Tam tikrų baldų medžiagų paruošimas ir gavimas ypač dabartiniu pandeminiu laikotarpiu yra ypač ilgas. Tai ruošiantis įsigyti baldus svarbu įsivertinti kiek laiko gali trukti tik baldų gamybą. Derinimas būtų vertinamas atskirai, nes tam tikri baldai gali būti suderiname per savaitę, tačiau didesni projektai gali būti derinami ir kelis mėnesius.

„Dizainerių vizija“

Gali būti šiek tiek įžeidžiantis šis terminas, tai tikrai to nesiekiame ir gerbiame visų jų darbus. Tiesa, ypač išskirtinius darbus klientu ypač pagiriame, nes tikrai būna, kad tam tikri dizaineriai sugeba pasiekti tokius nuostabius dizaunus ir tik per programą, kad net sunku patikėti, jog čia tikrai tik kompiuterio kurta. Arba kiti dizaineriai nupiešia taip detaliai, aiškiai, net sukuria isometriškus spalvotus pateikimus, kad malonu ir matyti tokius darbus, kuriuos klientai mums atsiunčia. 

Tačiau, kad ir kaip tai būtų gražu dažnai tai tampa problema dėl kelių dalykų: biudžeto, medžiagų, praktiškumo. Per metus laiko medžiagų kainos gali svyruoti dvigubai, tai tam tikri projektai ar skaičiavimai medžiagų gali būti pasikeitę iki tos dienos, kada reikės įgyvendinti baldus. Taip pat ir su medžiagomis, kad jos gali būti nebeprieinamos. Tačiau, kad ir kaip dažnai mums patiktu tam tikri dizaino sprendimai jie gali reikalauti papildomo biudžeto ir nėra praktiški naudoti. Nors baldams suteikiame garantiją, bet labai išimtinais atvejais gali tekti dėl tam tikrų sprendimų nesuteikti garantijos. Todėl tai svarbu įvertinti.

Finansinės galimybės

Kaip jau minėjau, kad baldų medžiagų kainos gali per metus pasikeisti ir padvigubėti net, o pandemija ypač sujaukė tiekimo grandines ir visas gretimas paslaugas. Todėl detali baldų kaina gali būti nežinoma iki pat sutarties pasirašymo dienos. Todėl svarbu turėti papildomo biudžeto nusimačius pakeitimams ar jeigu norėtumėte pakeisti mechanizmus į brangesnius. Kaip yra sakoma, kad negalima taupyti maistui, automobiliui, taip ir baldams. Taupymas gali įtakoti praktiškumą, ilgaamžiškumą ir dėl to ilguoju laikotarpiu taupus gali sumokėti tikrai ir du kartus.

 

Subjektyvi komunikacija

Nors mūsų komanda Salgnoje ir gerina procesus, komikaciją ir taiko naujas technologijas vis tiek susiduriama yra su subjektyvia komunikacija. Žinoma tai yra ne tik mūsų verslo srities kėblumas, tai yra ir kitų sričių. Kai baldų projektai yra ruošiami komunikacija, jos aiškumas ir kuo lengvesnis jos perdavimas į abi puses yra ypač svarbus. Gi kuo greičiau galime suderinti projektą, tuo greičiau galėsime pagaminti baldus. Mūsų atveju vizualizacijos ir brėžiniai ypač padeda sumažinti subjektyvios komunikacijos kėblumus. Klientai gali įsivaizduoti mechanizmus, brėžinius balduose ir po to dar realiai pamatyti vizualizacijų pagalba kaip tai atrodytų tikrovėje. Žinoma, vizualizacijos nėra pats tiksliausias pateikimas, bet tai leidžia dar tiksliau įsivaizduoti ir tikėtinas to kas laukia.

 

Planuojama paeiliui

Nors ir logišką būtų planuoti baldus įsirengiant namą, pasidarant apdailą, prasivedant santechnikos ir elektros reikalingus dalykus ir tuomet planuoti baldus. Tačiau tai tikrai nėra geriausias variantas. Nors darbai ir turi vykti tokia tvarka, bet planavimas turėtų vykti iš kitos pusės. Prieš įsigijant baldus reikėtų, kad namai turėtų tik pradėtas statybas. To reikia rangovams, nes tuomet jie atitinkamai paruoš ir likusius darbus. Vadinasi baldų projektas dar iki apdailos turi būti suderintas. Tai leis tiksliai ir iškart atlikti el. kištukus ir santechnikos vamzdžius. Jeigu reiktų keisti ir tvarkyti nuolatos, tai reikštų papildomus kaštus, o tikrai dažnai yra susiduriama, kad dėl baldų tenka pakeisti elektros ir santechnikos išvedžiojimus.

 

Skirkite pakankamai laiko, turėkite papildomo biudžeto nenumatytiems atvejams, įvertinkite visus idėjų pasiūlymus per kelis vertinimo kriterijus ir pradėkite rinktis baldų gamintojus tinkamu metu.

Salgnos komanda jums visada padės šiais klausimais. Mūsų komanda susideda ne tik iš vadybininkų, konsultantų, bet turime ir gamintojus, kurie gali daryti baldų vizualizacijas ar braižyti detalius gamybinius brėžinius. Tokių aukšto lygio specialistų ieškojome ilgai, bet kai radome skiriame jiems visą savo meilę, o jie jie ją skiria mūsų klientams. 

Pasidalinkite šiuo straipsniu ir su kitais žmonėmis, kurie galvoja įsigyti baldus. Taip pat pažiūrėkite mūsų vaizdo įrašą, kuriame papasakojame nuo ko reikėtų pradėti.

Ir jeigu žinote kas galėtų, o galbūt ir patys norėtumėte prisijungti prie mūsų komandos, skelbimus rasite šioje skiltyje.